TEDA
Français
Deutsch
English
Türkçe
Arama Ana Sayfa İletişimTÜRKÇE-ARAPÇA/ARAPÇA-TÜRKÇE ÇEVİRİ ATÖLYESİ

TÜRKÇE-ARAPÇA/ARAPÇA-TÜRKÇE ÇEVİRİ ATÖLYESİ

21-29 EKİM 2017, Antalya

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüve uluslararası kuruluşlar işbirliğinde, profesyonel çevirmenler için iki dilli çeviri atölyeleri düzenlemektedir. Her dil için, Türkçeden hedef dile, hedef dilden Türkçeye çeviri yapan çevirmenlerin katılacağı atölye çalışmaları boyunca çevirmenlerin üzerinde çalıştıkları metinlerin tüm katılımcılar tarafından derinlemesine tartışılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, Türkçe-Arapça/Arapça-Türkçe Çeviri Atölyesi 21-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecektir ve 9 gün (yol dahil) sürecek olan Çeviri Atölyelerine katılacak çevirmenlerin ulaşım, konaklama ve ağırlama giderleri Bakanlığımızca karşılanacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI:

Kimler Başvurabilir:  Kültür, edebiyat, araştırma, deneme vb. alanlarda Türkçeden Arapçaya veya Arapçadan Türkçeye en az bir çevirisi yayımlanmış olan çevirmenler başvurabilecektir.

Atölye Çalışma Yöntemi: 2017 yılında düzenlenecek çeviri atölyesi süresince moderatörler gözetiminde bir çalışma programı yürütülecek olup çevirmenlerin üzerinde çalışacakları metinler ve gerekli görülürse moderatörler tarafından katılımcılara verilecek olan metinler üzerinde bir çalışma ve uygulama gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların Belirlenmesi: Atölyeye katılmaya hak kazananlar, Bakanlığımız ve moderatörlerimiz tarafından belirlenecek ve ilgililere duyurulacaktır. 

Eksik belgeli başvurular kabul edilmeyecek ve başvurular bütün belgeler (başvuruların son teslim tarihine kadar) teslim alındığı anda geçerlilik kazanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 8 Eylül 2017’dir.

Başvuru Belgeleri:

  • 1-Başvuru formu (BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN)
  • 2-Katılımcının özgeçmişi ve yayımlanmış eserlerinin listesi ( en fazla bir sayfa)
  • 3-Katılımcının yayımlanmış veya hâlihazırda üzerinde çalışmakta olduğu çeviriden 4 sayfa (çift satır aralığı, sol kenarda satır numaralaması, sağ kenarda notlar için yer bırakılmalıdır)
  • 4-Orijinal metin (sol kenarda satır numaralanması)
  • 5-Yazarın ve yapıtın kısa tanıtımı (en fazla bir sayfa)
  • 6-Çalıştığınız Kurum/Kuruluştan ilgili atölyeye belirtilen tarihlerde katılmanızda sakınca olmadığına dair resmi yazı

Başvuru formu diğer belgeler ekinde yer alacak şekilde e-posta yoluyla aşağıdaki adrese gönderilecektir:      


workshopsteda@kulturturizm.gov.tr

Ayrıntılı bilgi için:

Nilgün ÖZİLHAN

Tel: +90 (312) 309 9050 (4097)

Orhan AÇIKGÖZ

Tel: +90 (312) 309 9050 (4088)

www.tedaproject.gov.tr
Bu site Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.
© 2012 www.tedaproject.com